Co je normální? (slohová práce do školy)

22. dubna 2018 v 15:23 | Victoria |  ...o životě...
Dostala jsem ve škole na výběr ze 4 témat na slohovku. Jedním z nich bylo téma: Co je normální?
...a tak proč o tom nenapsat, stejně si tuto otázku kladu snad denně, kdy se občas za volantem nebo v pracovním procesu neustále nad nečím pozastavuji....

Otázka, která stojí za zamyšlení, protože nemá jasně definovanou odpověď.
Nedá se na ní zcela objektivně odpovědět ani nijak reagovat, protože každý máme ten pohled na tu normálnost jiný. Ovlivněn výchovou, společností a také sférou, ve které se pohybujeme.
Navíc, co nám připadalo normální ve 20ti letech, nám už ve 30 může připadat naprosto mimo.
Kdo vlastně určuje co je a co není normální? Kde je ta hranice normálnosti až na nenormálnost?
Společnost nám neustále diktuje co bychom měli, neměli, mohli, nemohli. Neustále nám podsouvá nějaké modely chování, nakupování, myšlení a média to podpoří svými přihlouplými reklamami, které nahrávají do rukou prodejcům různých nemožností a nesmyslů, které je je přece normální vlastnit, používat nebo dávat na odiv.
Normální není možná dnes ani mít svůj vlastní styl, svůj vlastní názor na svět a žít si podle svého rozumu. Normální není možná ani nechtít v 35 letech děti, ale je normální pořizovat si děti jen proto, že společnost říká, že takto je to správné?
Ano, normální podle většiny společnosti je si v určeném věku pořídit dítě, zasadit strom a postavit dům. Mít auto na leasing a být v práci, která mě sice nebaví a finančně moc neuspokojuje, ale přece se nepustím na půdu nejistoty, ikdyž s nadějí na lepší zítřky a budoucnost. Tohle je pro velkou část populace.
A tak my nenormální si budeme žít svůj spokojený život, bez těch údajně normálních vymožeností, situací, zaměstnání, které nám cpou média a společnost a raději budeme na půdě pomyslné nejistoty - to z pohledu těch normálních zaměstnanců a budeme si žít svůj nenormální život, který ale stejně někomu ,kdo je naladěn na stejnou vlnu přijde normální…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama