Internetová seznamka: e-shop s láskou???

22. listopadu 2017 v 17:52 | Victoria |  ...o životě...
Včera jsme se cestou z práce bavili v autě s partnerem o internetovým seznamování. O tom, jak to dneska vlastně chodí a jaký na to máme pohled. Oba jsme se totiž taky "našli" na seznamce. Navíc na placené seznamce, ne na bezplatné.
Odtud vznikla myšlenka "e-shop s láskou".

Ono to tak v dnešní pohodlné a internetové době trochu je, mě přijde.
Když si chci koupit nějakou věc na internetu, taky hledám podle toho co se mě líbí - vzhled, parametry, cena, dostupnost. U internetových seznamek je to ale skoro stejné - musí nás zaujmout vzhedem, parametry - jaký je a pak také dostupností - jestli není z druhého konce republiky... Pak případně klikneme, napíšeme že máme zájem (takže vlastně objednávku).
Vůbec nám to nepřijde divné, kliknout a v podstatě koupit si partnera/partnerku.

Vytrácí se ono kroužení okolo sebe cestou do práce, v práci, ve škole, na tréninku, v posilovně a tak různě, kde se lidé dřív seznamovali.
Moje první lásky byly právě z toho pravidelnýho potkávání se třeba v autobusu cestou do školy. Nebo na koupališti, kam jsme chodili oba pravidelně. Takovéto přirozené okoukávání se, pak oťukávání se a pak případné rande.

Dnes vše funguje na jedno, dvě, tři kliknutí. Možná je to snažší, nepopírám. Já jsem člověk, který se velmi těžko seznamuje. Kdo mě zná, ví, ale kdo mě zná jen letmo, těžko tomu uvěří. Prostě seznamka, je i pro mně lepší variantou. Kliknu na fotku - zboží - v tomto připadě muž zaujal, přečtu si parametry - dobrý věkově, zájmy a místem bydliště odpovídá, tak zkusím další krok - nákup, v podobě napsání pár řádků nebo odpovědi na jeho řádky. A šup, parametrově se shodujeme v základních rysech, tak si dáme rande v podobě možnosti vrátit zboží, když nám nesedí.

Přiznávám, že bez internetové seznamky bych asi nepoznala totoho úžasnýho chlapa co teď mám, ale třeba jo, jen by to dýl trvalo. Denně se pohybuju mezi lidma, pravidelně potkávám, s malými obmněnami, vesměs ty stejné lidi. Ale je to práce, kde jsem na ni plně fixovaná myšlenkama a nemám čas na nic jiného. Snažím se oddělit práci od soukromí, a tak je tu právě ta seznamka, protože s mojí časovou vyžížeností, je "hledání" partnera přes internet" tou bohužel nejsnažší variantou.
Nevýhodou internetového seznamování je, že nikdy nevíte, zdali obrázek produktu odpovídá realitě, ať již velikostí, barvou nebo popisem - parametry produktu nebývají vždy pravdivé, a tak se člověk setkává s rozličnými lidmi, což ale někdy není na škodu. Obohatí to život. Ikdyž občas je to ztráta času, což by ale nebyla, kdybychom se byli schopni seznamovat jako dříve - jako generace našich rodičů a hrstka vyvolených. Normálně "na ulici".

Dnešní mobilová doba tomuto stylu seznamování, ale už moc nenahrává a nepřeje. Je to škoda? Možná. Internet nám v ledasčem šetří čas, energii, peníze.

A ikdyž proti seznamkám nic nemám, stejně nic nevynahradí fyzický kontakt od samého začátku - prostě to seznámení se "na ulici" je podle mého mnohem kouzelnější....

W.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama