Boj

5. listopadu 2017 v 9:49 | Victoria |  Téma týdne
Boj o život, boj o přežití. Boj o moc. Boj o pozornost. Boj....boj....boj.
Proč mám pocit, že dnes každý druhý o něco neustále jen bojuje? O pozornost, o práci, o peníze, o štestí. Bojuje se ve světě - takže boj o moc a postavení ve společnosti.
K čemu boje vedou? Proč nedokážeme přijmout věci tak, jak jsou nebo je prostě nezačneme měnit? Proč musíme neustále s něčím a někým bojovat? Proč musíme bojovat o povýšení v práci, proč musíme bojovat o pozornost partnera, v rodině, o lásku partnera, jehož ztrácíme?
K čemu to vše vede? K tomu, že pak jen ztrácíme sami sebe, odpoutáváme se od svého já a vlastně téměř vždy ani nevíme proč bojujeme. Sami za sebe to prostě nevíme a netušíme co nám to přinese. Jen si myslíme, že až si vybojujeme to a tamto, že nám to bude stačit. Jenže s každou vyhranou bitvou, chceme bojovat daší, abysme vyhráli jednou, "jednou" nějakou pomyslnou válku.
Proč vlastně na světě vznikají boje a války? Proč? Protože lidé se neumí spokojit s tím co mají, neumí přijmout život takový jaký je. Neumí si jít za svým cílem tak, jak to jde a je dané. Neříkám, že by se měli spokojit s málem, ale měli by ten stav přijmout a pracovat na tom, aby se zlepšil. Ale každý jen bojuje. Bojuje s nadváhou, než aby se přijal takový jaký je a změnil svůj životní styl. Bojuje v práci s kolegy než aby se na to podíval z druhé strany nebo z té práce odešel. Vedou se boje, války o moc, o jídlo - nebo proč vlastně?
Proč? Na toto nikdo čistě sám za sebe nedokáže odpovědět. Nebo možná někdo ano, ale takových je málo.

Jsme tak zmanipulování médii, potřebou něco mít, vlastnit aniž bychom to potřebovali. Být štíhlí jak reklama na hlad aniž by to bylo zdravé nebo vhodné k naší tělesné konstituci, že radší bojujeme s pomyslnou nadváhou....proč? Proč nedokážeme mluvit, jednat v klidu a přijímat věci jak jsou a hledat řešení, proč hned musíme bojovat?


Samé proč - ty také vytvářejí boje. Já se rozhodla nebojovat. Já se rozhodla žít. Sice ještě nežiju tak jak bych chtěla, ale to je jen hnacím motorem. Ale již přestávám bojovat, protože boje - jakékoliv nikam nevedou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama