Zpátky na stromy

18. října 2017 v 18:35 | Victoria |  Brainstorming
Co se musí změnit, aby se něco změnilo. Co se musí stát, aby se něco stalo.
Zamýšlím se nad tím, co se to s námi lidmi vlastně stalo? Kam se vytratila veškerá úcta a slušnost? Veškerá radost a upřímnost?
Lidé se k sobě chovají špatně. Říká se, jako zvířata, ale já bych tak řekla, že teda zvířata k sobě mají vzájemný respekt, což se u lidí nevidí.
Kam zmizela slůvka děkuji, prosím, pardon a zdovolením? Začíná to být sprostým slovem, zatímco ty krávo, p*co se začínají stávat slovy běžnými. Nebo se to zdá jen mě?
Denně se pohybuji pracovně mezi lidmi. To, že dnes lidi obtěžuje se na někoho otočit, když s někým mluví, to už se stalo běžným standardem, ale jak jsou na sebe zlí? Nadávají pokladní, že nejsou otevřené všechny kasy. Nadávají pokladním, ikdyž ty kasy všechny otevřené jsou. Myslí si, že mám oči i v zadu, když překážím v úzké uličce, protože tam něco dělám - pro NĚ - pro lidi a buď mě sejmou nebo mají blbé kecy, než aby řekli pouhé zdovolením...
O provozu na silnicích nemluvě. Troubí na autoškolu, troubí na řidiče, kteří dodržují předpisy a jsou mnohdy sprostí na ty, kterým to "zdechne" na semaforu, před křižovatkou...
Kde se v lidech bere ta negace, to zlo a nenávist? Kam se ztratila úcta?
O sociálních sítích nemluvě. Tam se lidi soudí, aniž by se znali a virtuální svět jim dává jakési právo tykat si, ikdyž se neznáme, přičemž na ulici by si to nedovolili.
Co se musí stát, aby se lidi začali k sobě chovat aspoň trochu slušně. S respektem a úctou? Musí spadnout internet, zavřít krámy na víkendy jako tomu bylo dřív nebo musí dojít voda a jiné zdroje, které bereme tak moc samozřejmě?
Nevím...ale vím, že mě je z této doby špatně. Udržet si tu pozitivní vlnu je náročné. Ano i já občas spadnu do negace, ale pak si říkám co mě to přineslo? A odpovím si, že nic....
Opravdu si říkám, a to nejen já.... ZPÁTKY NA STROMY!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hrachajdice hrachajdice | Web | 18. října 2017 v 18:44 | Reagovat

Naprostej souhlas , taky mě trápí, jak se lidi k sobě chovají :( . Bohužel se to asi jen tak nezmění :-(

2 geniesek geniesek | E-mail | Web | 20. října 2017 v 11:25 | Reagovat

Internet dava lidem anonymitu, mesta davaji lidem anonymitu. Anonymita dava lidem pocit, ze jsou beztrestni. Beztrestnost dava lidem pocit moci. Moc dava lidem pocit, ze si muzou dovolit vse. Kdyz si dovoli jeden a projde mu to, zkusi to dalsi. Kdyz to zkusi dav a projde to, dav se zvetsi. Pokud dav doroste urcitych hranic, stava se jeho chovani nepsanou normou. Pokud je neco nepsanou normou, muze se velmi snadno stat, ze to nekdo zapise.

Kdyz jsem byl maly, ucili nas slusnemu chovani. Kdybych mel dneska prasknout po papuli kazdymu, kdo se chova jako hulvat, nedosel bych z prace domu. To, ze se ostatni chovaji jako hulvati, ovsem neznamena, ze se tak budu chovat ja. Mam sve vlastni normy a pokud se lide chovaji jako zvirata, asi jsem hloupej a naivni, ale pak se ja budu dal chovat jako clovek. Prece se nenecham davem stahnout, ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama