Vůle žít

5. října 2017 v 20:12 | Victoria |  Téma týdne
....kdo zažil nějaký - jak já tomu říkám "mezník života", ví o čem je vůle žít možná víc, než ten, kdo to nikdy nezažil. Mezníkem života nazývám situace, kdy se "podíváme" smrti do očí nebo jsme jí blízko.
Já si pár takových mezníků zažila. Jeden když jsem byla úplné miminko, to si nepamatuji, ale už tehdy jsem musela mít obrovskou vůli žít. Myslím si, že to hodně ovlivňuje to, zdali na tomto světě zůstaneme, nebo půjdeme na onen svět. Tam, odkud není návratu. Druhý mezník jsem zažila ve svých 16ti letech. Tehdy vím, že jsem měla na výběr mezi tím žít a nežít. Celý život před sebou, hodně za sebou. V ten okamžik se mě promítl celý dosavadní život před očima a byla jsem svým způsobem postavena před volbu žít či nežít. Máš tu vůli zabojovat anebo to vzdáš? Říkám, si že tehdy při mě stáli snad všichni andělé světa, ale taky vím, že jsem měla tu vůli. Vůli žít.
To ona je pro mě tím hnacím motorem když jde do tuhého, ono je totiž hodně, hodně jednoduché to vzdát, těžší je si tu vůli udržet. Vůle je něco co si člověk nese se svým narozením do života a v průběhu let ji posiluje nebo ji nechá oslabovat.
Všichni máme možnost volby. A někdy se rozhodnout tak či ona je o oné vůli to udělat, postavit se tomu, bojovat s tím. Nezáleží na tom, zda nás třeba nemoc nakonec dostane, ale můžeme jí déle odolávat už jen právě díky tomu, že tu chceme být. Vůle žít je pro mě chuť žít. Touha nezlomná, síla bojovat, síla vydržet. Někdy to stojí hodně sil, je opravdu snadné podlehnout, ale co nás nezabije to nás posiluje a posiluje i naši vůli.
Vím, že bez té myšlenky, vůle zůstat na tomto světě a ještě něco prožít, bych tu nebyla.
Když mě před 3 lety nechali v nemocnici s akutním, na životě ohrožujícím zánětem, taky jsem mohla podlehnout. Jenže jsem měla vůli bojovat. Nevzdala jsem to, zase mě to o kus posílilo. Možná jen díky tomu, jsem to tady nezabalila a ustávám veškeré zátěže života, protože mě posilují. S každou překonanou překážkou se cítím silnější a tím sílí i má vůle.
Je tak snadné odejít, těžší je však zůstat a žít....

Wiki
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jorge Jorge | 5. října 2017 v 20:21 | Reagovat

Krásně napsané.
Kdo se zvládá po každém pádu zvednout, je ten nejsilnější.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama