Kdybych tak mohl/a změnit svůj život

27. července 2017 v 15:53 | Victoria |  Téma týdne
To je zas jednou téma, které mě padlo do noty.
Zrovna se potýkám s velkými a zásadními změnami ve svém životě. Je to těžké, protože si to těžké dělám sama. Ono opustit komfortní zónu, je bolestivý, i přestože vím, že nejdu z bláta do louže, ale z bláta na suchý vrchol hory pomalu ale jistě.
Taky jsem si dřív myslívala, jak je těžký změnit svůj život. Říkala jsem si, kdybych tak mohla...než mě kdysi řekl, že můžu.
Žádný "kdyby" prostě neexistuje. Změnit svůj život můžeme kdykoli se rozhodneme a jde to. Jo, někdy to bolí, ale nic není bez bolesti. Říká se, že co bolí, to sílí - ve fitness, ale i v životě to platí úplně stejně.
Každý máme možnost změnit svůj život, ale slovíčkem kdyby se nikam neposuneme.
Tak dlouho jsem rozmýšlela nad tím kdybych to a tamto takhle zkombinovala a kdybych tohle snížila na minimum, tohle rozjela na víc....že najednou přišla rána z čistého nebe a já neměla už žádné kdyby. Už to bylo buď na nebo, tak jak to v životě bývá, když kdyby odejde, protože ho tak dlouho omíláme a jsme postaveni před hotovou věc. Teď už vím, že je jednoduché začít měnit svůj život kdykoli se rozhodneme. Že slovíčkem kdyby si získáváme jen pomyslné alibi pro získání času a oddalujeme změny, o kterých si jen sníme a říkáme si kdyby tohle a kdyby tamto....

Vykašleme se na alibistická slůvka co by, kdyby, kdybych tak mohla a zkusme to. Udělejme to. Nevymlouvejme se a jednejme. Nic nejde hned, ale pomalými krůžky se dá vyšplhat i na Everest. Ale jen "kdyby" nestačí....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MorphoKeiji MorphoKeiji | Web | 27. července 2017 v 18:29 | Reagovat

Máš naprostou pravdu.
Na druhou stranu, říct si "kdybych tohle mohla udělat" je první krok k uvědomění. První krok ke změně. Bez té prvotní myšlenky by nebylo na čem stavět a proto to "kdyby" pro začátek nemusí být tak špatný.
Jen je třeba tu první "kdyby" myšlenku pak proměnit na "jdu do toho". A o tom je tvůj článek, tomu rozumím. :)

2 Špekatý tarzan Špekatý tarzan | Web | 27. července 2017 v 19:43 | Reagovat

velmi zajímavé :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama