Květen 2017

Rychle, rychle běží čas

31. května 2017 v 22:48 | Victoria |  Téma týdne
Rychle, rychle běží čas....a čím jsme starší, tím více vnímáme rychlost nebo plynulost času. Čím jsme starší, tím více máme pocit, že ten čas rychleji ubíhá. Ale čas běží pořád stejně. Minuta trvá stále stejně dlouho jako když nám bylo sladkých sedumnáct. A ikdyž tyto časy jsou nenávratně pryč a my prožíváme jinou etapu života, čas běží pořád stejně.
Ale proč my máme pocit, že čas běží stále rychleji a rychleji, přestože minuta má stále 60 vteřin jako před pro mě necelými dvaceti lety? Jak je možné, že se ten čas zrychuje?
Nezrychluje se čas, míra je stále stejná, ale to už se opakuji. Zrychluje se životní tempo.

Řešíme xmilion věcí naráz, snažíme se do čtyřiadvaceti hodin, které den má, nacpat tolik věcí, pěkně povrchně, už jen pro ten pocit, že jsme to přece stihli, že se pak divíme, že čas neskutečně rychle běží.

Ale pak najednou odjedeme na dovolenou, zahodíme mobilní udělátka v podobě telefonů, notebooků a tabletů a najednou ten čas vnímáme úplně jinak. Protože v tu chvílí vnímáme a prožíváme každý okamžik. Každou chvíli kterou bez těch mobilních udělátek a vymožeností strávíme žijeme. Vnímáme přírodu, sebe navzájem, doteky, vychutnáme si tu úžasnou zmrzlinu nebo šumění moře, nezabraní koukáním do mailů a podobně...a najednou ten čas vnímáme úplně, ale úplně jinak.

Zapomněli jsme totiž žít a vnímat život, jeho krásy a čas. Snažíme se do krabičky o metru čtvetečním narvat těch metrů hned pět a ejhle, občas se to podaří...sice jsou tam narvaný a kus čouhá ven, ale nám se to povedlo. Nevadí, že to stojí za houby, hlavně že to máme....a pak se nestíháme divit. Ničemu, že ten čas letí, že jsme stále unavení a že se nepotkáváme s lidmi a že spolu nemluvíme, protože my přece nestíháme.Dnes je moderní vymlouvat se na to, jak ten čas šíleně rychle letí a jak nic nestíháme, ani se vidět s přáteli nebo se jen tak zastavit a vnímat dění kolem sebe. Vnímat to jak to vše jen rychle, rychle běží kolem nás. Ale to, co rychle, rychle běží, není čas...jsme to jen my a naše uspěchaná doba, protože spěchat je přece IN.

Zastavme se, zamysleme se a zaposlouchejme se do dění kolem se zavřenýma očima. Dovolme si občas "zahodit" na hodinu telefon i během dne. Ono se totiž NIC nestane, ale čas budeme vnímat ÚPLNĚ JINAK....

Wiki


Místo, kde se zastaví čas****zkuste kliknout :-)

Každá touha má svůj čas a místo....

11. května 2017 v 20:37 | Victoria |  Brainstorming
...jen k tomu člověk musí dospět.
Po léta neuvěřitelné, touha se začíná plnit. Sen, jehož naplnění jsem si celé roky úspěšně blokovala svými neopodstatněnými strachy nevím z čeho se začínají naplňovat.
Mé tělo, srdce i duše jsou plné lehkého vzrušení, nervozity i toho příjemnného strachu z poznávání něčeho nového. Začíná nastupovat lehká nervozita z nepoznaného a mírná euforie z blížícího se naplnění mých letitých přání a snů. Nová etapa života. Nový začátek, možná další v řadě a přesto tak odlišný od těch předchozích. Tělem probíhají zvláštní lehké impulzy, rozvibrovávající bránici a utlumující roztěkanou duši. Mysl víří informace na to, co vše ještě musí zařídit a snaží se nalézt svůj vnitřní klid v té změti impulzů.
Nejde jen o cestu za hranice nepoznaného. Však ona i samotná dovolená je opět novým impulzem pro tělo, srdce i duši. Loni zažilo šok po pěti letech v podobě 14ti dní volna, ale také spíše regulérního očistce s dětmi. Letos jej čeká opravdu týden dovolená jak se patří a to zdá se býti zcela novým impulzem, jak se mozek snaží tuto informaci zpracovat a přijmout.

.....to be continued