Srdci poručit nelze...ani rozumem?!

17. března 2017 v 21:54 | Victoria |  Brainstorming

Poruč srdci, poruč vodě, poruč větru. Lze to vůbec? Je to možné? Možná jen rozumem lze ovládnout srdce, ale někdy ani ten rozum nestačí na vše. Někdy má srdce svou hlavu a cestu stejně jako voda i vítr.
Ale srdce, přestože na kusy tříští se, ví, že zbytečně, marně, akorát trápí se, nedá si poručit, nedá se ovládnout. Jednou se rozhodlo, začalo milovat. Bez příčin, bez porady s rozumem se prostě pustilo na cestu zkázy.
Sebedestrukce, sebezničení.
Ale proč? Nikdo mu nic neslíbil, rozum jej varoval. Vědělo, že dělá chybu, že tudy cesta nevede a tudy se vydat, že je chyba, že se akorát spálí. Rozpůlí. Ale nedalo si říct. Osaměle šlo do něčeho, o čem rozum věděl, že je chyba.
Teď se v tom plácá. Přepůlené na kusy, protože neposlechlo rozum. Narazilo. Tvrdě na krutou realitu, kterou nechtělo vidět. Ale protože si už v životě zažilo hodně, protože už před časem bylo zlomeno někým, kdo mu naopak tu šanci sliboval, lásku a budoucnost a pak jej shodil ze skály, dostalo teď novou šanci. Šanci znovu milovat, někoho, kdo o to stojí, kdo se také bojí, ale kdo chce srdci pomoci zahojit jeho šrámy. Jenže srdce se bojí, straní se, protože pořád tíhne tam, kam nemá. Plácá se. Drží se něčeho, co nemá smysl, ale nemůže si poručit. Je to jen obrana. Tady už mu bylo ublíženo, ublíženo tím, že neposlechlo rozum, ublížilo si samo....ale zůstává ikdyž ví, že šance je mizivá. Ale chce se zhojit. Ale ví, že samo to nezvládne. Proto dostalo novou šanci. Opatrnou, ale krásnou. Někoho, kdo mu chce ty šrámy pomoci zahojit. Ale bojí se, tak moc se bojí, že má tendenci utíkat se k obranným opatřením a jedná z pozice obrany. Vystrašené štěně, které štěká, kouše, škrábe a chce jistoty. Jistoty, protože se bojí to nechat plynout. Je to jen jeho obrana. Už bylo tolikrát zkoušené, zlomené, zničené a ponížené. Sežehnuté plamenem někým, koho milovalo víc než sebe. Tak moc, že bylo schopno položit život. Ale za někoho, kdo jej málem sám usmrtil svým smrtícím šípem v podobě nevěry a...a....a....nedokáže to ani popsat tu neskutečnou zradu.

Co má dělat? Půlí se. Půlka zůstává tam, kde si ublížilo a druhá půlka by chtěla nové šanci uvěřit. A tak je rozpolcené. Roztržité a bolavé a bojí se, že díky strachu udělá více chyb než kdyby ještě jednou zkusilo dát šanci.

Srdce bolavé, životem zkoušené....umí milovat
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama