Žijeme v iluzích

31. ledna 2017 v 21:09 | Victoria |  Téma týdne
Iluze. Věčné téma. Neznám člověka, který by si kdy nedělal iluze. Zato ale znám spousty lidí, co už o ně přišli.
Přesto je mnohdy pohodlnější žít pod závojem iluzí. A co to vlastně je? Nějaká naše naivní představa jak by to mohlo vypadat? Možná spíše jen jedna z našich vlastních blamáží, komfortní zóna nebo jak já s oblibou říkám zóna pohodlíčka.
Vytvořím si svoji představu, fantazii ve své hlavě, mysli, duši, tělo tomu uvěří a žiju si v takové své bublině. Na obláčku.
Jsou všude kolem nás. Média nás jimi krmí od ráda do večera. Já své iluze ztratila už dávno. Bylo to možná ještě na základní škole, kdy člověk, dítě, šikanováno spolužákem, začal poznávat jaké to vlastně je, jak ten systém je skutečně nastaven. Nebyl nastaven tak, jak nám říkali, jak se nám snažili namluvit. Ostatně od té doby ikdyž uplynulo více jak 20 let se nic nezměnilo....iluze, blamáž, lež dalo by se také říct. Slovo, které je tvrdé, nese váhu reality že nic není skutečné. Že vše si utváříme ve svých myšlenkách, úvahách, ve svých mnohdy chytrých, mnohdy hloupých hlavách, ve svých více či méně zraněných srdcích.
Však ona nás ta pomyslná představa iluze iluzorně chrání před nebezpečím zvenčí, přičemž je sama oním nebezpečím. Neštěstím.
Iluze - co to vůbec je? Kdo to skutečně ví? Blamáž dobrovolná ještě k tomu, naší duše, mysli srdce.

Pojďme se raději potkat do reality.

Wiki


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama