Prosinec 2016

Zbytečně solíme...?!

8. prosince 2016 v 11:24 | Victoria |  Health and fitness

Odsolte si organismus


"Že se bez soli neobejdeme, o tom není pochyb. Však pohádku Sůl nad zlato, znají i děti."
Kuchyňskou sůl, respektive chlorid sodný (NaCl), který je tvořen ze 40% sodíkem (Na) a 60% chlorem (Cl) nezbytně potřebujeme k životu. Pro správné fungování lidského těla je důležitá rovnováha mnoha iontů, které jsou do organismu dodávány formou nejrůznějších solí.
Sodík společně s hořčíkem a draslíkem jsou nejdůležitější pro správné fungování svalů, pro činnost srdce nebo přenos vzruchů a udržení tělesných tekutin v rovnováze. Ale přemíra sodíku, kterou v dnešní době konzumujeme, nás pomalu "zabíjí" a způsobuje mnohdy spoustu zdravotních obtížích zdánlivě nesouvisejících s přesolením organismu.
Příliš velký příjem sodíku významně zvyšuje riziko vysokého krevního tlaku, který vede k srdečním záchvatům i mrtvici, zapříčiňuje tvorbu ledvinových kamenů, oslabení kostí, či rakovinu žaludku.
"Ve starém Egyptě se sůl používala k mumifikaci pozůstalých, ale my se solí vlastně mumifikujeme sami už za živa."
Lidský organismus se během evoluce adaptoval na potřebu soli menší než 1 gram denně. Pro lidský organismus většiny lidí je ještě neškodná dávka 6 gramů soli denně, ale my bohužel v dnešní době přijímáme v průměru 15 gramů soli denně, což už stojí za zamyšlení nad tím, jak v dnešní době žijeme a jak se chováme se k našemu tělu.
S výjimkou podávání sportovních výkonů, je potřeba příjem soli značně omezit. Je také třeba si uvědomit, že sodík je obsažen už i v základních potravinách jako je mléko, maso, pečivo, cukrovinky a jiné potraviny.
Dost často argumentujeme tím, že přece moc nesolíme. Ale zapomínáme na obsah soli právě v již průmyslově zpracovaných potravinách a ve většině minerálek a limonád. Například minerálka Mattoni obsahuje skoro 11krát vyšší dávku sodíku než je vhodná denní celková dávka soli….
"Lidé kteří hodně solí, vlastně jen ztrácejí chuť a pomalu se zabíjejí."
"Díky neustálému přesolování a používání levných solí, které jsou upracované, jsme už téměř zapomněli skutečnou chuť jídel…"
To, že nemáte žádné obtíže, přestože hodně solíte, neznamená, že v budoucnu z toho nemůžete mít žádné zdravotní problémy. Sůl je sice pro organismus potřeba, ale obzvláště v tomto případě méně znamená více.
Zdroj článku: Časopis RUN, dostupná literatura….
Kateřina, www.relaxmasaz.cz


Změnilo mi život...

5. prosince 2016 v 10:26 | Victoria |  Téma týdne

Změnilo mi život.....přístup k životu. To je ta nejvýstiženější věta. Nikdo nás nenanučil jak k životu přistupovat...nikdo nás nenaučil pokory a vděčnosti za to, že ten život máme....učili nás poděkuj, protože se to sluší a patří. Učili nás "buď rád za to co máš" za každou cenu. Žádná pokora, procítění vděčnosti, ale vděčnosti bez očekávání. Pomoci druhému bez toho, aniž bych za to čekala jakoukoliv odměnu.
Změnil mi život přístup k životu. K lidem, k situacím. K myšlenkám. Ke strachu. K pocitům.

Když pro někoho něco dělám, nedělám to, protože musím. Ale proto, že chci. Učím se druhým pomáhat tak, abych z toho měla já sama dobrý pocit, ale nevyčerpávalo mě to. Nedělám věci, kterými jdu sama proti sobě, do kterých se musím nutit. Není mou povinností pomáhat pokud mě samotnou to nějakým způsobem vyčerpává, poškozuje a pokud to ubírá síly mě.
Změnilo mi život naučit se myslet v první řadě sama na sebe. Na své zdraví - psychické a fyzické. A proč? Protože když mě po úraze doktoři vyhrožovali ochrnutím, tak v tu chvíli mě nezbylo nic jiného, než se zaměřit sama na sebe, protože jinak bych se neuzdravila. Naučilo mě to projevit a procítit vděk i za to, že pořád vidím, slyším, cítím a mluvím...Naučit se milovat život ikdyž se pokaždé nedaří, milovat lidi a opouštět ty, kteří mi nic "nedávají" a akorát mě manipulují tam, kam chtějí oni, bez ohledu na to, zda to je pokrevní rodina nebo nejlepší přítel....
Mění mi život čistota, upřímnost, pravdivost. Sebejistota a sebedůvěra, sebeláska.
Mění mi život neočekávání, nepředpokládání, nemít předsudky a nesoudit někoho koho neznám jen na základě "jedna paní povídala"...jen my sami máme moc změnit svůj život a mít ho takový jaký chceme. Jen MY SAMI.


Základní myšlenky bez kterých se nedá žít a začít žít, které mě hodně pomáhají, vycházejí z Kabalistického učení, ale vlastně by měly být běžnou součástí života, tohle by nám měli vštěpovat rodiče, společnost....bohužel se tak neděje. Tak nám někdy trvá k tomu dospět sami....
 1. Za vše poděkovat a cítit vděk
 2. Síla služby
 3. Milujte, co je dobré a ignorujte, co je špatné
 4. Staňte se dobrotou, spravedlností a soucitem. Nikdy nekritizujte a nezáviďte ostatním
 5. Buďte trpěliví, klidní, a berte ohledy na ostatní. Nepodléhejte hněvu nebo pýše
 6. Buďte soucitní, čistí a jemní. Nikdy nepoužívejte ironii
 7. Buďte si s sebou jistí, spokojení a otevřeni ostatním. Nepochybujte a nezáviďte
 8. Najděte správnou míru ve všem, vyhněte se přebytkům
 9. Buďte pokorní, milí a štědří a respektujte ostatní. Nedělejte si legraci z ostatních, nebuďte zlí na ostatní
 10. Buďte pravdiví ve slovech a činech. Říkejte pravdu, nikdy nelžete a neshazujte ostatní. Pravda Vás osvobodí
 11. Pomáhejte a berte ohledy na vše co existuje. Nikdy nikoho nezraďte
 12. Praktikujte oddanost. Milujte a chraňte život. Rozšiřujte mír a harmonii a žádným způsobem nebuďte agresivní
Victoria