Osudová láska

27. září 2016 v 15:23 | Victoria |  ...o životě...
...fenoménem poslední doby se stalo téma osudová láska. Je zaměňována, ale dost často za význam láska na celý život. Osudová láska je jenom jedna, jedna na celý život.
Mnohdy si ji prožijeme jen krátkodobě, ne každý má to štěstí, že s osudovou láskou stráví celý svůj život bok po boku. Ale hlavně, nikdy na ni nezapomeneme.
Každý jsme si prošli nebo si projdeme láskou, obdobím zamilování, zklamání, ale jen jednou za život pocítíme ten moment, ty chvíle, dny, týdny, noci, měsíce i roky.....kdy víme, že toto je ona, ta ona zmiňovaná osudová láska.

I já svoji osudovou lásku potkala a nikdy na ni nezapomenu. Zlomila mi totiž srdce. Zlomila jej natolik, že jsem se z toho dlouhé roky vzpamatovávala, ale zaryla se mi natolik do paměti, že skutečně nelze zapomenout.

Jsem smířená s tím, že možná už nikdy nebudu nikoho milovat tak moc jako jeho. Na druhou stranu pokaždé je to jiné, jinak intenzivní a jinak to prožíváme. Takže to nikdy není stejné, ale mění se hloubka prožitku..... Takový intenzivní pocit, krásné chvíle, co jsem poprvé zažila v 25 letech. Na takové pocity nelze zapomenout. Jsou tak hluboko zaryty ve vzpomínkách, v srdci i v duši, že je nelze vymazat, přepsat, zapomenout.

Ta intenzita prožitku, když to tam přeskočí, ale i ta intenzita kdy Vám někdo to srdce zlomí, roztříští na miliony kusů a pak ještě sežehne plamenem. Oboje zanechá tak hluboké jizvy na srdci a duši...že na to nelze zapomenout.
Na spoustu špatných i krásných zážitků zapomeneme, po letech si již neumíme vybavit ony pocity při prožívání těch chvil...ale myslím, že při poznamenání osudovou láskou se i po letech pocity dokáží "vzkřísit" a vzpomenout si na ně s takovou intenzitou jako tehdy...

Já na svoji osudovou lásku nikdy nezapomenu, v životě mě hodně vzala, ale mnohem víc mi dala. Dala mě odvahu, sílu bojovat a ustát úskalí pekla, kterým jsem si v té době procházela. V mém případě byla má osudová láska jen převozníkem, pevným vorem i neskutečnou oporou při začínání zcela nového života - nové životní etapy zcela od začátku.

A i přes tu všechnu bolest způsobenou jejím koncem a následnými činy stran mé osudové lásky, na ni vzpomínám jen v dobrém....tohle se totiž neopakuje. Osudová láska je totiž jen jedna za život....


Článek jsem začala psát 1.6.2016, vrátila se k němu až dnes...WW
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama