Žít svůj život

27. září 2016 v 15:23 | Victoria |  Téma týdne
Žít svůj život. Hodně lidí ani nemá ponětí co to vůbec znamená? A co to vůbec znamená? Žít svůj život?....taky jsem si tím prošla, abych pochopila, co tento výraz znamená.
Na světě jsme tu sami za sebe, ať máme rodinu, děti, přátele...vždy jsme tu především sami za sebe. A ačkoli se to zdá jakkoli sobecké, my jsme zde na prvním místě. Musíme žít taky za sebe. Mít čas na svoje koníčky, přátele. Svoje chvilky, kdy jsme jen pro sebe, za sebe se sebou. Jenže, lehko se řekne, hůře se udělá.
Spousta lidí bude oponovat, ale že se musí starat o děti, takže na nějaký žití jen pro sebe můžou zapomenout. Jiní zase, že se musí starat o toho, tamtu a tamtoho. Ne, nemusí. Pořídit si děti, byla volba každého, kdo ty děti má, ale nemělo by to znamenat vykašlat se na svůj život. Stejně tak po nás nemůže a nemá právo nikdo chtít, abychom se obětovali pro druhé jen proto, že se to od nás očekává. Nemůže po nás nikdo chtít, abychom se vzdali svého života jen proto, že naše stará babička potřebuje opečovat, naši staří rodiče potřebují péči. Oponování slovy "ale my se o Tebe taky starali když jsi vyrůstal/a" jsou dosti sobecká slova, kterými se v nás snaží vzbudit pocit viny. A my jim na to dosti často skočíme a jejich vydírání a pro nás pocit viny. Přece nebudeme žít svůj život, když se musíme postarat o druhé - děti, rodiče, prarodiče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama