První vzpomínka

28. srpna 2016 v 22:31 | Victoria |  Téma týdne
První vzpomínka...téma, které je propíráno dnes a denně. Vzpomínat neustále na něco. Já raději moc nevzpomínám. Při tomto tématu se mě vybaví věci, které bych raději zapomněla. Pokud by se mělo jednat o první vzpomínky jako takové.
Pokud je to první vzpomínka na seznámení s manželem, první vzpomínka na poslední školní rok nebo na závažná rozhodnutí překopat svůj život k lepším zítřkům, to je už jiná.
Já to pojala asi tak jak mě to přišlo na mysl...takže první vzpomínka jako taková, která mě utkvěla v hlavě jako jedna z prvních zážitků v mém životě. Dětství, které nebylo zrovna lehké. Po zdravotní stránce.

Ale otázka je, zdali je to, co si vybavujeme skutečné, protože vzpomínky se nám utvářejí podle vyprávění rodiny, přátel, fotek. Slévají se jedna do druhé, spousta věcí je vytěsněna. Tedy alespoň v mém případě, protože kdyby ne, asi bych se dávno zbláznila. Vzpomínky na tyto zážitky se mi slily v takovou zvláštní hroudu něčeho...jako třeba mravenci v koupelnách Fakultní nemocnice. Zajímavé, nevím kde k tomu můj mozek přišel, ale pamatuji si to. Dlouhé nemocniční chodby a fronty na šílená vyšetření, nepříjemné sestřičky, doktory a šílené blafy v přeplněných jídelnách.
Holku na pokoji, co mě neustále brala pití, které nám tam nosily sestřičky.
Zavřené dveře těsně předtím než jsem se stihla dokoulet ke dveřím, jen zahlédnuté tváře rodičů, kteří tam zamnou nemohli. Ten smutek a zklamání, 6ti leté holky, která tam byla sama....a sestry jí neřekly, máš tam rodiče, jen předaly tašku s oblíbenou růžovou kočkou, která v nemocnici nakokec musela zůstat - proto nemám ráda kočky? Kdo ví....

Tohle jsou mé první vzpomínky, na věci, které bych raději vymazala z paměti úplně, ale nejde to. Pomíchaly se, ale jsou věci a prožitky, které smazat ani promíchat nejde. Jen jejich intenzita se zjemní...ale vzpomínky zůstanou...napořád...

Wiki
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama