Vděčnost

9. března 2016 v 14:49 | Victoria |  ...o životě...
Vděčnost....víme my, vůbec co tento výraz znamená a umíme to?
Umíme ji dávat najevo, umíme ji cítit a prožívat? Vděčnost souvisí úzce s pokorou řekla bych.
Život nás, ale někdy musí srazit na kolena, abychom to pochopili...abychom začali vděk, vděčnost pociťovat.

Já vděčná jsem. Za to, že se každé ráno mohu zvednout z postele, napsat tento článek, že cítím vůně, slyším zvuky a mohu ochutnat jídla. Že vidím slunce i déšť i za to, že si mohu kamkoliv dojít...ikdyž nevím, jak dlouho tyto pocity budu moci zaživat.
Na konci Ledna jsem spadla ze schodů, prognózy doktorů zněly dostděsivě, ale známe doktory že..... Buď si necháte plotýnky operovat nebo můžete ochrnout....nechala jsem se vyděsit. Ale pak jsem začala přemýšlet a makat.
Každý den cvičím a dělám co můžu. Vím, že se vše dá řešit alternativně. Jde to, ikdyž to dost bolí. Ikdyž jsou dny, kdy necítím konečky prstů, nemohu malovat neb nemám cit, jsem vděčná za to, že ale mohu psát na pc, že mohu chodit, vidím, slyším i cítím...a cokoliv.
Pociťuji obrovský vděk za lidi, které mám ve svém životě, kteří mě pomáhají jít dál i přes tu občas neskutečnou bolest při cvičení. Nevědí, jaké mám obtíže. Není to jen občasná ztráta citu v rukách, občas jsou to i jiné obtíže spojené s poškozením míchy....ale já se nevzdávám. Vděk za to, že mám tyto lidi a vše ostatní funguje mě drží nad vodou. Jsou mě motivací....něco vzdát je tak lehké, obviňovat také....ale za něco poděkovat. Prožívat a cítit vděk, to je ten vyšší level jak já říkám....trvalo mě roky, než jsem k tomuto došla, než jsem to pochopila...ale šlo to.
Nebudu si stěžovat, nechci si představovat možnosti negativní....věřím, že to bude dobré. Ikdyž občas ráno pociťuji místo vděku děs, uvědomím si, ale že jiní lidé, nemají to co já, že nemohou skákat přes kaluže, zatímto já ano....jen, je to někdy těžké.

Projevujme si vděk. Vůči sobě, vůči světu, vůči lidem, kteří nám pomáhají a buďme vděční i za takové maličkosti jako je možnost podívat se z okna ven a vidět, slyšet, cítit...vnímat....nebuďme povrchní....život je totiž příliš krátkej....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama