Sebeláska....prostě úvaha či co :-)

27. května 2014 v 22:40 | Victoria |  ...o životě...
Není lehké si říct, že se skutečně máme rádi...nikdo nás to nenaučil, obvzláště ne moji generaci.
Všude na internetu kolují informace, články, rady a osvědčené návody na to, jak se mít rád.
Jak si přitáhnout do života více lásky, prosperity a všeho jen díky tomu, že se budeme mít rádi. Ale mnohdy nevímejak na to.
Máme špatné zážitky, hledáme v tom mnoho složitostí nebo je prostě jen pohodlnější nemít k sobě vlastně žádný vztah.
Spousta lidí mívá větší a lepší vztah ke svým mobilům, autům, motorkám, ale na sebe jaksi zapomíná.
Myslí si, že je zbytečné, proč taky. Narodili jsme se a proč se víc starat.

Někdo si prožil i ponižování, urážení a srážení sebevědomí a nabyl dojmu, že mít se rád nejde, je to zbytečné nebo divné a vůbec cokoliv jiné.
Já si prošla neustálým srážením své osobnosti také. Že jsem k ničemu, že ničeho nedosáhnu, že se nikam nevypracuju...a tak jsem s tím vyrůstala, vedla si svůj sebedestruktivní život, kdy jsem tomu všemu vlastně sama uvěřila a pak mě v tom ještě podporovali i moji muži....a ti, kteří se mi snažili říct, že nejsem špatná, nepoužitelná a podobně, měli smůlu, vyvracela jsem jim to....jo člověk v tom vyrostl, nevěřil sobě, nevěřil tomu, že by to mohlo být jinak.....
Ale pak, to prožíváte skutečně od partnera, jeho urážky Vám zašlapávají sebevědomí, necháte si ubližovat i fyzicky...až jednoho dne toho začnete mít dost...ale cesta nahoru je trnitá, neustále Vám někdo podkopává nohy....a když je Vám na chvíli hezky a sebeláskově, zjišťujete, že ty řeči, návody, slova, nejsou jen kecy, že ta sebeláska opravdu funguje.
Tak se člověk snaží, bojuje, jeho vnitřní hlásek mu podkopává nohy taky, protože se tam hezky zabydlela ta neláska....

A jednoho dne se to zlomí. Začnete se přijímat. Mít rádi své nedostatky, jizvičky, špíčky, vlnité vlasy a prostě se na sebe dívat jinak. Se zalíbením, víc o sebe pečovat a tělu dávat víc než jen palivo a občas spánek...hýčkat ho...a najednou se začne vše měnit. Začnete potkávat jiný lidi, víc si Vás váží, lepší se pracovní i finanční podmínky, líp se hubne a vůbec se víc daří vše, na co sáhnete....a je to lepší a svět je hned barevnější.

Nikdy dřív jsem tomu nevěřila, ale ono to vážně funguje. Najednou se vytříbí a vytřídí vztahy, přátelé a bohužel nebo i naštěstí se to projeví i v rodině...jo mnohdy to právě ta rodina nepobere, a vztahy ochladnou. Ale jen proto, že to je rodina, si nenechám od nich tu nelásku přece ne?

Je krásný mít se rád, milovat se, přijmout se a radovat se z maličkostí. A koukat jak se ten život lepší a žít ho :-)

....
Prošla jsem si sebedestruktivitou, fyzickým ubližováním, psychickým "terorem", ale dokázala jsem se tomu postavit hlavně uvnitř sebe, ne, nebylo to jednoduchý a očas to na člověka dolehne, taková ta pochyba...ale to, co už dokázal, je obrovským hnacím motorem a motivací....

LIDI, MĚJTE SE RÁDI, ŽIJEM JEN JEDNOU A STOJÍ TO ZA TO, IKDYŽ TO TŘEBA V TUHLE CHVÍLI NEVYPADÁ

................
Wiki
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama