Vzestup i pád...

22. února 2014 v 17:34 | Victoria |  ...o životě...
Někdy se stává, že člověk začne ztrácet naději. Poslední jiskřička naděje, jako by pohasínala. Říká se, že vše vzdát je strašně jednoduchý, že je to pohodlný, ale co když už člověku dochází síly, síly věřit, vydržet a překonat.
Překonat zdánlivě v tu danou chvíli nepřekonatelné. Možná že se říká, že naděje umírá poslední, já dlouho říkala, že naděje neumírá, a že se vzdávají jen srabi. Po všech zkouškách života, pádech na dno, kdy by člověka mělo vše dříve překonané posílit, by tyto myšlenky měly být lehce zahnatelné.
Ale spíše začínám přemýšlet, zdali nebyla chyba odejít do Prahy, začít podnikat a plnit si svůj sen. Jít si za svým snem. A to, že se to nepovedlo? To je život, člověk by se z toho měl poučit a jít dál. Ale já mám chuť to celé vzdát.
Už těch pádů bylo až příšliš mnoho.
Mnoho neúspěchů, které ale k životu patří a já zapomínám, že kdy byly jaké úspěchy, začínám propadat do sebelítosti a mám pocit, že poprvé v životě něco skutečně vzdám. Opouští mě můj pud sebezáchovy.
Ne, není mi to podobné, Ti kdož mě znají ví, že když spadnu, vždy se zvednu a jdu dál...ale tentokrát se mi nějak nedaří, možná nemám sil se zvednout a jít dál....jak najít zase zpátky ztracenou sebedůvěru, jak najít ztracenou víru - víru v sebe sama, v to, že to zase bude dobré a ještě lepší?

Podívat se do minulosti, poučit se z chyb, odpustit si a přiznat si, že jsem jen člověk. Věřit v lepší zítřky, protože jen víra a pozitivní myšlenky, přitahují pozitivní věci. Zaměřit se na to dobré a rozvzpomenout se na své silné stránky.....vždyť když to šlo dříve, musí to jít i nyní a možná o to snáze, že je člověk poučen o to více...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama