Život

17. ledna 2014 v 17:59 | Victoria |  Téma týdne
No konečně tu přišlo téma trochu k světu :-)
Docela náročné, ale hezké téma, na které by se dalo psát a psát, diskutovat a diskutovat hodin a hodin...možná snad i do nekonečna.
Co to vlastně život je? Každopádně je takový, jaký si ho uděláme. Mnozí si řeknou, že to je nesmysl, že se jim děje spousta věcí a že je nemohou ovlivnit....většinu z nich můžeme ovlivnit. Svým myšlením, jednáním, chováním, a to, co nám do života přichází, nás má holt něčemu naučit, něco nám ukázat nebo nás někam nasměrovat.
Život není ani příliš hezký nebo příliš ošklivý, ale je zajímavý a pestrý. Někdy je na nás zlý - když ztratíme někoho blízkého, práci kterou jsme milovali, domov či střechu nad hlavou nebo hezký - když se nám třeba podaří konečně najít lásku na kterou jsme tak dlouho čekali, vyhrát v loterii či cokoliv jiného.
Život je hlavně příliš krátký na to, abychom se neustále někam a za něčím honili, když ani nevíme proč, příliš krátký na to, abychom se zabývali věcmi, které nemůžeme ovlivnit - například neustálým si stěžováním na počasí. Život je prostě někdy boj, ale za ten boj vždy přijde odměna v podobě něčeho prima, jenže my jsme zapoměli žít, jen se neustále ničíme, stresujeme, honíme se a spěcháme, protože je to dneska v módě.
Život je přece dar, byl nám dán abychom s ním nakládali jako s darem a nebrali ho jako samozřejmost. Život je něco naprosto úžasného a dokonalého....ne vždy jsem tak přemýšlela, mám za sebou 2 velmi opravdu velmi těžké roky, které mě stály hodně nervů a psychické zhroucení, ale pochopila jsem, že takto to prostě má být a že jsou věci které neovlivním a tak se učím si ten život právě tak užít protože to co do života dáme, to se nám vrátí jako bumerang, ale mnohem silnější míře....
Život je dar, plný nejrůznějších překvapení a příliš krátkný na to, abychom si ho ještě více krátili negativitou nad tím, co stejně nejde ovlivnit a neradovali se i z maličkostí....
Wiki
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama