Vztahy

17. ledna 2014 v 17:58 | Victoria |  Téma týdne
Aj to je téma. Vztahy. Složité to. V životě není nic lehké, byla by to nuda. Ale vztahy? Ty jsou více než komplikované mnohdy a mnohdy si tu komplikaci v nich děláme sami. Vztahům se nelze vyhnout. Teda pokud se člověk neodstěhuje na pustý ostrov, kde ani svého Pátka nepotká a je tam zcela sám, nechová žádné zvířátka ani nic podobné.
Slovo vztahy je pro mě velice zajímavým slovem, vybaví se mi při něm moje vztahy s rodinou, které jsou, jak to říct, na bodu nulovém, možná spíše lehce nad nulou, posun z bodu mrazu nastal nepatrný. Člověk si vybaví i vztahy minulé, vztahy s lidmi, které považoval za přátele, kamarády....i ty, které už být nemohou neb ti lidé nejsou mezi námi.
Dalo by se o tom psát spousta článků, rad a knih...ale jaký si to kdo udělá takový to má.
Dnešní doba ani vztahy mezi lidmi neutváří, nebo spíše si je díky dnešní době neutváří sami lidé, ale proč? Jsme tak masírováni médii že jsme zapoměli na vlastní názor a tím to i odnášejí lidé okolo nás? Dříve se tvořily přátelství, kamarádství, sousedské vztahy samy, ale dnes? V paneláku je každý skoro inkognito, na ulici se lidi na sebe neusmějí, natož aby se pozdravili a přátelství? To je už skoro mýtus...ale nejdůležitější jsou ty rodinné, měly by být...ale bohužel ani v dnešní době není vyjímkou když ani ty rodinné zkrátka moc nefungují jako dříve.
Možná je to i díky virtuálnímu světu, který se tak rozrostl, kdo ví. Možná jsme se jen odnaučili komunikovat a možná jsme to nikdy neuměli a učíme se to až nyní, ale těžko se něco napravuje....
Kdo ví, já bych o vztazích a asi nejen já, mohla napsat knížku....každý máme svůj příhěb. Jednou ho zveřejním :-)
Wiki
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama