Čas (ne) plyne stále rychleji...

17. ledna 2014 v 18:00 | Victoria |  Téma týdne
No toto téma je přímo ušité na dnešní dobu....
Den má stále 24 hodin jako měl, když jsme byli malí, hodina má stále 60 minut a minuta stále 60 vteřin...ale nám se zdá, že se ten čas, jakoby zrychlil. Jak je to možné?
Neustále dnes spěcháme, jsme pořád k "dispozici" na mobilních zařízeních, faceboocích a jiných sítích a nějak zapomínáme na to občas "vypnout".
Jít jen tak do přírody a zahodit veškerou techniku a jen se kochat, poslouchat zvuky.
Tohle jsme prožívali jako děti, teda asi ne všichni, ale moje generace ano - nebyly mobily, počítač měl doma opravu málokdo - spíš vip :-) a vystačili jsme si venku s gumou a pár kamarády....a ten čas se zdá, plynul nějak pomaleji.
Proč máme pocit, že teď nic nestíháme? Že se vše tak zrychlilo? Udělali jsme si to sami. Neustále se za něčím honíme, neumíme se jen tak zastavit na kus řeči, nebo si jen tak sednou na kafíčko s knížkou a nic neřešit...pořád musíme něco řešit, koukat do těch krabiček - telefonů, tabletů, notebooků...neumíme si ale ani zorganizovat čas...věta "nestíhám" se stala větou módní a kdo nestíhá je IN. Hrozné že? Ale to je realita a my se pak jen divíme jak je možné, že UŽ je 7.května, že vánoce byly teprv "včera" tak jak to, že se blíží další a tak podobně.
Neumíme být bez starostí, zastavit se a občas jen prostě žít. Spěcháme ani nevíme mnohdy proč a kam. Honíme se za něčím a mnohdy ani nevíme proč, ale stále se divíme, že ten čas "NĚJAK RYCHLEJI PLYNE"......Já osobně si myslím, že už není ani čemu se divit. Udělali jsme si to sami.....nemyslíte?
Wiki

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama