Testování Espresso mašinek

17. ledna 2014 v 17:57
Tak jsme se rozhodli, že si koupíme mašinku na Espresso. A tím také začalo naše malé martyrium s mašinkama.
Máme oba rádi kávu. Když je správně připravená - a to je docela kumšt, může být i ne tolik zdraví škodlivou pochutinou.
Drip nám nějak nestačil. Českého turka - nejhorší příprava kávy zde v Čechách nepijeme a rozpustnou (rádoby) "kávu" už roky nepijeme ani jeden. Rozpustná káva nemá s kávou nic moc společného. Vždyť je to již jednou uvařená káva a pak zpracovaná do rozpustné směsi. A to máme pít?
Vybírali jsme dlouho, četli rezence, přemýšleli, koukali na videa a do mašinky za 15 tisíc (nechceme žádný automat pro "blbý" který tu kávu stejně neumí tak jako pákový) a nakonec jsme zvolili variantu do 5ti tisíc.
Videa a recenze mluvily jasně, i za tuto cenu by se snad dal pořídit "presovač".
Tak jsme si objednali od DeLonghi - Iconia Vintage mašinku a jeli jsme si pro ni. Doma slavnostní vybalení a zkoušení káviček (podotýkám, že máme kvalitní kávy k tomu určené, žádnou Jihlavanku ani nic podobné)....ale mašinka zklamala. Překapávanou kávu si fakt můžu udělat v Dripu...že by to bylo kusem? Tak jsme jej vyměnili. Táhla jsem tu 4 kilovou bednu mhd na výměnu a zpátky naštěstí autem. Ale ono ejhle, nebylo to kusem, nýbrž mašinkou - prostě to ty levné mašinky neumí. Jo za ty prachy překapanou kávu. Tak jsme zkusili Guzzanti Gz23 - dlouho vyhlídnutou mašinku také s dobrými recenzemi. No jakžtakž to ušlo, ale pořád to neudělalo tu správnou cremu. Takže takové lehce napěněné překapané kafe. Opět. Takže opět vrácení už vlastně 3.kousku a co teď?
Bylo nám odborníky na kávu doporučováno jít do mašinky od 10.ti tisíc výše...ale to se nám nechtělo.
Tak jsme hledali a četli dál, než jsme narazili na Catler ES8010 za krásnou cenu - vrácení nevhodného dárku, takže se slevou kdy jsme se vešli do limitu. Na Catler jsme slyšeli dost chvály také, ale přeci jen více než na ty předchozí. Tak jsme si pro něj zajeli....a opět špatně. Překapané kafe za 5tisíc. To fakt ne. Ale co teď?
Chtěli jsme doma mít espresso, ale ne za každou cenu, ale dát na kvalitní mašinu 15 táců se nám taky nechtělo.
Tak jsme si pořídili Aeropress (naštěstí se u nás už dá koupit, ale je třeba hledat aby to nebyla kopie) a kafe je z něj výborné, ale pořád to není espresso.
Nastalo další hledání, dali jsme na rady Baristů a koukali i na Catler ES8012, ale on stojí oněch 15tisíc....hmmm, nakonec jsme jej objevili jako bazarový, 3 roky starý a používaný v advokátní kanceláři. Tam jim ale nakonec pořídili automat, s pákovým je do kanclu moc starostí (jooo to můžu potvrdit i z vlatní zkušenosti). A ona mašinka byla na prodej za cenu našeho "limitu" ale kupovat zajíce v pytli?
Tak nastala fáze rozhodování, zkoumání videí, čtení rezenzí.
Týpek bydlí kousek od nás, přijel na předváděčku a tak jsme zkoušeli kávičky, mlýnek, kávičky, mlýnek, všecko jsme probrali....a ono to tu cremu a to správné espresso vážně umí.
No a tak jsme si po dlouhém martyriu pořídili mašinku na espresso, vešli se do limitu s kvalitní mašinkou.
Momentálně jsme ve fázi testování káviček - Ethiopia, Kuba a jiné čertvě pražené kávy...ale o tom zase příště :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama